Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
536 postów 0 komentarzy

Sekcje zwłok i inne rosyjskie kłamstwa

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jeżeli fałszowali sekcje zwłok, a więc czynność w sytuacji katastrofy zupełnie podstawową to co jeszcze mogli sfałszować?

 Co jeszcze chcieli sfałszować, co jeszcze sfałszowali?

Z tym rosyjskim śledztwem w sprawie tragedii 10.04.2010 coś nie gra. Wychodzi na to, że Rosjanie mają coś do ukrycia, mają coś "za uszami", coś co mogłoby zmienić nasze widzenie "wypadku" Tu-154. Jeżeli kłamią w takich sprawach jak sekcja zwłok- a sprawa Zbigniewa Wassermana nie jest, jak słyszymy, jedyną- to można sobie wyobrazić, jak bardzo mogą być (są?) załgane inne fragmenty śledztwa.
Mieliśmy poczucie od niemal początku, że Rosjanie kręcą. Teraz widać, że kłamią. Co nas czeka jeszcze?
Na tym tle absolutnie skandaliczne i moralnie obrzydliwe są z tej perspektywy zapewnienia minister zdrowia w rządzie Donalda Tuska- Ewy Kopacz, że polscy lekarze asystowali przy każdej sekcji zwłok… Nie mówiąc już o tym, że wg pani Kopacz ziemia na miejscu katastrofy miała być przeszukana od metra w głąb (!). Tak to właśnie jest, gdy propaganda i PR ważniejsze są od prawdy i przyzwoitości.

KOMENTARZE

 • @ AUTOR
  Poruszyłem równiez ten temat kilka dni temu.

  Zapraszam: http://misqot.nowyekran.pl/post/13132,beda-ekshumacje-ofiar-katastrofy-smolenskiej

  Generalnie ja się zastanawiam, gdzie my żyjemy?
 • @MisQot
  Proszę pana, gdyby w Polsce nie odkryto ogromnych zloz gazu lupkowego, a Katyn nigdy sie nie wydarzyl, bylbym w stanie wziasc pod uwage jakis wypadek, w sensie na przyklad niezamierzonej awarii, stawiajacy Rosjan w niezrecznej sytuacji, ktora mogliby tuszowac. Ale teraz?

  W katastrofe lub niezamierzona awarie moglbym uwierzyc, gdyby sledztwo bylo profesjonalne, rzetelne i krystalicznie przejrzyste, wrak, skrzynki i sekcje natychmiast w Polsce, a kopie Rosjanom. Owszem, 10.04.2010 nie bylem pewien na 100% co wlasciwie sie wydarzylo. Wiedzialem jednak, ze wszekie moje watpliwosci rozwieje sledztwo, a konkretnie sposob jego prowadzenia.

  Dzis oczywiste jest, ze polska Delegacja zostala z zimna krwia wyeliminowana, a my jestemy w stanie wojny przynajmniej z Rosja. Zreszta Iskandery juz sa wycelowane.
 • Od sierpnia(?) ub roku apeluję do Rodzin o wykonanie "prywatnych obdukcji".
  Wskazywałam sposób zrobienia tego bez naruszania prawa (prawo jest po to, by z niego korzystać, także w sposób, którego ustawodawca pierwotnie nie przewidywał - hihi). Gdyby to mój krewniak tam zginął, to miałabym już komplet próbek z miejsca katastrofy, komplet ten byłby przebadany, miałabym też wyniki oględzin zwłok/sekcji po ekshumacji. Inna sprawa, że byłabym wtedy boso, ale w ostrogach, bo te rzeczy są kosztowne. Ale wynajęty prawnik postawił by przed jakimś międzynarodowym trybunałem moje żądanie odszkodowania.
  O przyzwoitości proszę nie mówić. To w polityce nie istnieje. Powinien za to istnieć pragmatyzm. A to, że nasi (nasi??) go nie przejawiają, to już całkiem inna bajka.
  Nie wiem jaki pic potiomkinowski Kopaczowej pokazano, że tak się cudowała nad cudowną cudownością Rosjan. Ale że głupia jak buc, to prawda. Ze szczepionkami jej wyszło a tu się dała ograć jak dziecko. Przygłupy - won z rządu! zimnych realistów dopuście. To będzie normalniej.
  Cała ta sprawa smoleńska zaczyna mnie nużyć i niesmaczyć - od początku było wiadomo, że Rosjanie skopią co mogą (nie tylko dla zamaskowania śladów ew. zamachu, ale po prostu z natury, z zasady oraz by poakzać kto tu rządzi i dla upokorzenia naiwnych debili). Tyle okazji zmarnowano potem... A teraz co chwilę się ktoś (pełen dobrych intencji) dziwi, że tak to źle wygląda i kolejne żale wylewa. A żeby tak konkretnie coś ruszyć - to nie.
  Sorry, osobiście kończę z tematem katastrofy smoleńskiej. Swoje zdanie mam i na razie nie wydarzyło się nic, co by to zdanie miało podwazyć. Dlasze deliberacje są marnowaniem czasu.
 • @Leukippos - Mój drogi, kazdy normalny myślący człowiek, w dniu 10 kwietnia roku pamiętnego
  pierwsze skojarzenie jakie miał to to, że najpierw należy zbadać hipotezę zamachu. To było cozywiste i samo, natrętnie się pchało drogą kojarzenia faktów. Nie, nie twierdzę, że to BYŁ zamach. Jedynie wyrażam pogląd normalnych, myślących ludzi (chuligani spod mojego bloku, dresy i tacy tam; inteligencja generalnie wierzyła w mgłę), że zamach było możliwy, nie był wykluczony a zatem taką hipotezę nalezy po prostu zbadać i to za świeża.
  Potem bezradni patrzyliśmy na sprzeczne z wszelkimi standardami (to kurna wyapdek samochodowy w PL nasza uboga poli staranniej i bardziej proceduralnie oraz fachowo "obrabia") postępowanie na miejscu katastrofy... Potem patrzyliśy an resztę tego cyrku - to też była katastrofa... TFU!
 • -
  "Jeżeli fałszowali sekcje zwłok, a więc czynność w sytuacji katastrofy zupełnie podstawową to co jeszcze mogli sfałszować?"

  Rozbił mnie Pan! Wytarzałem się na dywanie! To taki kawał, czy jest Pan parę miesięcy "do tyłu", za "spiskowcami"?

  Rozumiem, ryzyko. Nas nie ruszą, Pana chętnie.:)

  Pozdrawiam:)
 • @autor
  sekcja zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej.

  Jeżeli już same sekcje są fikcją, to należy dobrać się do kolejnych elementów:

  - zwłok - jakich zwłok ???
  - ofiar - Jakich ofiar ???
  - katastrofy - jakiej katastrofy ???
  - smoleńskiej - jakiej smoleńskiej ???
 • Ryszard Czarnecki
  Z wyglądu taki solidny stryj. A piszesz takie, że oczy wierzyć rezygnują.

  U nas mówią, "każdy sądzi po sobie". Co oznacza - na ile ty gotowy dokonać podłość - na tyle czekasz podłości od innych. Jeśli ocenić twoje badania na tę skalę, to ty nie porządny człowiek, delikatnie mówiąc.

  Dlaczego nie można uwierzyć, że Ewa Kopacz fachowy lekarz i uczciwy człowiek? Dlaczego nie można uwierzyć, że ona mówi to, że widziała naocznie? Dlaczego obowiązkowo trzeba polewać jej imię brudem? Dlaczego większość rodzin jest zadowolona i procedurą poznawania, i stosunkiem rosyjskiej strony i rządu Polski (Ewa Kopacz) do poległych? Skąd ta predylekcja przypisywać ludziom jakieś brzydkie jakości?

  Tylko jeśli ty sam taki.

  Ludowa mądrość, co potwierdziło swoją sprawiedliwość za tysiące lat.
 • @IWH
  Stare sprawdzone niemieckie przysłowie mówi:
  "Vertrauen ist gut, Kontrolle ist besser."

  Gdyby pozostałe okoliczności były jasne, nikt zapewne by nawet nie pomyślał o ekshumacji.

  Ponieważ wszystkie inne wytłumaczenia się walą, więc wytłumaczenia pani Kopacz tracą całą wiarygodność.

  (Najlepszy z raportu MAK jest wątek z brzozą, która ucina skrzydło samolotowi, w następstwie czego on - trzy metry nad ziemią - dziwnym trafem przekręca się na wznak i upada na plecy, a koła buksują w błocie).

  Dla niewprawnych - zalecane zapoznanie się z zasadami fizyki wektorowej. Żeby spowodować obrócenie się samolotu na wznak, brzoza musiałaby utrącić tylny statecznik, a nie skrzydło tupolewa!!!
 • @IWH
  Towarzysz kagiebowiec znów na odcinku walki ideologicznej?
 • @t-rex
  Dokładnie...
 • @MisQot
  Lepiej nie rozwijajmy wątku bo radek przyleci zrobić p.Ryszardowi porządek z nienawiścią.:)
 • @MisQot
  A odpowiedzieć na moje oskarżenia niczego, tak?
 • @t-rex
  Ty że nie czytałeś raport MAK. Czytałeś komentarze do raportu MAK. Przeczytaj sam raport - będzie że omówić. A omawiać twoje wymysły na podstawie wymysłów innych, które też nie czytały raport (Kachinski na przykład, on nie czytał, sam powiedział) - nie chcę tracić czas.

  "Vertrauen ist gut, Kontrolle ist besser." Bądź konsekwentny.
 • sylwetka Ewy
  Pani Ewa Kopacz jest aktualnie osobistym emocjonalnym ochroniarzem premiera... Kłopot w tym, że jaki z niej ochroniarz, skoro nie potrafiła dopilnować sekcji zwłok... Panie premierze - nie boi sie pan?
 • @IWH
  "Dlaczego większość rodzin jest zadowolona i procedurą poznawania, i stosunkiem rosyjskiej strony i rządu Polski (Ewa Kopacz) do poległych?"

  Na podstawie czego tak twierdzisz? Sugerujesz wręcz, że tak jest tym pytaniem. Odrzucamy tezę zawartą w pytaniu, więc pytanie przestaje nim być. Nie ma na co odpowiadać.
  Jeszcze jedno. W obozach koncentracyjnych były komisje redcross, pensjonariusze też opowiadali, że dobrze się ich karmi i nie narzekają na pobyt.:p
  ---------------------------------------------------------------
  "Skąd ta predylekcja przypisywać ludziom jakieś brzydkie jakości? "

  Z grubsza to się nazywa krytyka. Im większe niedociągnięcia, czy błędy, tym większa krytyka. W wypadku p.min mamy już faktycznie apogeum. Zasłużone. Tym bardziej, że przed całym społeczeństwem i sejmem RP, zeznała kłamstwo, a w każdym razie próbowała je poprzeć swoim autorytetem. W każdym normalnym kraju, osoba uczciwa, która popełniła taki "błąd", podała by się do dymisji, w trybie pilnym.
  Pani min nie ma zamiaru, bawi się świetnie, a na oskarżenia odpowiada - faszyści, razem z całym rządem.
  To tak a propo's odnoszenia się do oskarżeń, które nam zarzucasz.:)
  -----------------------------------------------------------------------
  Dlaczego nie można uwierzyć, że ona mówi to, że widziała naocznie?

  Bo wiadomo, że było inaczej. Na razie nie wiadomo, czy bezczelnie kłamie, czy dała się zmanipulować i teraz udaje głupią, żeby ratować swój autorytet.
  -----------------------------------------------------------------------
  "Dlaczego nie można uwierzyć, że Ewa Kopacz fachowy lekarz i uczciwy człowiek?"

  Odpowiedź wynika z powyższych odpowiedzi.
  ----------------------------------------------------------------------
  "Dlaczego obowiązkowo trzeba polewać jej imię brudem?"

  To co uważasz za brud, jest rzeczywistością. Witamy.:)
 • @Torin
  Dobra odpowiedź, lecz jest słabe miejsce. On jest nie uzasadniony:
  "Zasłużone."
  Trzeba udowodnić.
  "Bo wiadomo, że było inaczej."
  Nie udowodniono. Komu wiadomo? Amatorom zmów? Gabinetowym badaczom i teoretykom? Większości ludzi są wiadomy fakty, dowody, ekspertyzy raportu MAK.
  "przed całym społeczeństwem i sejmem RP, zeznała kłamstwo"
  Puste nie udowodnione oskarżenie.

  Nie ma nic prostszego, aniżeli zdementować raport MAK. On w całości jest otwarty i dostępny każdemu człowiekowi. Protokoły wszystkich ekspertyz są otwarte. Możecie zdementować jakąkolwiek ekspertyzę - to zniszczy raport MAK. Lecz tego nie robicie. Rozdmuchujecie skandale. Wysuwacie dziesiątki oskarżeń, i nie robicie wysiłków żeby ich udowodnić w sądzie.

  To nie walka za prawdę, to populizm. Zarabianie politycznych punktów na szykanym oponenta.

  A znacie dlaczego nie dementujecie ekspertyzę? Ponieważ ona jest dokładna.

  A na partię faszystów PiS rzeczywiście bardzo podobna. Hasła takie że. Metody takie że. Polityczne ukierunkowanie taka że. Jakaś inność powinny być, faszyzm przecież pod zakazem a PiS nie. Lecz tę inność nie widzę. Może mi brakuje wiedz.
 • @IWH
  Istotnie brakuje Ci.
  Specjalnie dla Ciebie nie będę pisał elaboratu, żeby Ci udowodnić, że się mylisz.
  Pochyliliśmy się nad tym raportem o którym piszesz, jak i wcześniej nad tym co wyprawiał, rząd Rosji i Polski. Nie widzimy potrzeby niszczenia raportu MAK, my go po prostu odrzucamy w całości.
  W sądzie?
  He,he. To znaczy co? Mamy Anodinę pozwać, że raport pod dyktando pisała? A przed rosyjskim sądem, czy polskim? Abstrahujesz od punktu odniesienia.:)

  "Możecie zdementować jakąkolwiek ekspertyzę - to zniszczy raport MAK. Lecz tego nie robicie."
  Zrobiono to wielokrotnie.

  "Ponieważ ona jest dokładna."
  Jajcarz! Nawet nie jest starannym kłamstwem.:)

  Widzę, że nie masz zwyczaju szukać prawdy. Wystarczy Ci telewizyjna papka. Pozwolisz, że pozostawię Cię z tym pożywieniem.

  Pozdrawiam
 • @Torin
  Zrozumiej, szanowany Torin, nasz świat - to świat jurysprudencji. "Odrzucanie raportu" to nie gazetowa gadanina, nad którą śmieje się cały świat. "Odrzucanie raportu" - to orzeczenie sądu. Gdzie chociażby przedstawienie oświadczenia do sądu od waszych gadułów? Nie ma. I nie będzie. Dlaczego? Ponieważ wynik tego sądu jest z góry wiadomy.

  Przeciwstawiacie się realnych ekspertów z armią fantastów, które komponują dzikie teorie i wyrabiają prymitywne falsyfikaty. Mi opowiadasz o "telewizyjna papka", oczywiście myślisz, że jestem nie znajomy z waszymi fantazjami? Ja ich bardzo dobre znam. Na pewno ich znam nawet lepiej czym ty. Ja inżynier, i czytać ten pseudonaukowy delirium to dla mnie szczególne zadowolenie. Ja tu właśnie dlatego.

  Wasze "odrzucanie raportu" to pusta gadanina. Pusta, ponieważ za nią nie ma żadnych prawnych decyzji. Nie ma i nie będzie. Ponieważ celem tej walki jest sama ta gadanina, która ekscytuje rozumy na połowę wykształconych mieszczuchów, i przetwarza ich na politycznie aktywne stado, które idzie za tamtym liderem, który krzyczy głośniej. To i jest treść faszyzmu.

  Powtarzam jeszcze raz, jeśli nie rozumiecie elementarnych reguł naszego świata: gadanina nic nie kosztuje. Odrzucanie tylko przez sąd.
 • Autor
  A czy ten rząd powiedział kiedykolwiek prawdę?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031