Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
536 postów 0 komentarzy

Uwaga na Marsz Oburzonych!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ulicami Warszawy przejdzie Marsz Oburzonych. To prawda, że takie protesty odbywają się w całej Europie oraz USA i Izraelu, ale przecież w Polsce odbędzie się on, nie dlatego, że jest „trendy” czy jest taka moda (...).

 

Ulicami Warszawy przejdzie Marsz Oburzonych. To prawda, że takie protesty odbywają się w całej Europie oraz USA i Izraelu, ale przecież w Polsce odbędzie się on, nie dlatego, że jest „trendy” czy jest taka moda, lecz dlatego, że w Polsce aż nadto jest powodów, aby młodzi (i nie tylko) byli oburzeni. Z rozmów z organizatorami protestu, które czytałem, wynika jednoznacznie, że mają poczucie „szklanego sufitu” nad sobą, czyli braku perspektyw ekonomicznych, konieczności udziału w wyścigu szczurów, nawet po najlepszych studiach związania ledwo, ledwo końca z końcem. Nie dziwmy się więc młodym Polakom, że wychodzą na ulicę.
Przestrzegam polityków: i rządu, i tych z opozycji przed dwiema rzeczami. Pierwsza to ignorowanie tych protestów, ignorowani potrzeb i aspiracji młodych ludzi. Poprzez ignorowanie rozumiem również ewentualne PR-owskie obiecanki-cacanki premiera Tuska, który może np. uznać, że propagandowym załatwieniem tego problemu jest spotkanie się z organizatorami protestów w obecności kamer TV, poklepanie ich po plecach i powiedzenie, że pan premier ich rozumie i popiera… Ale przestrzegam również polityków, zwłaszcza opozycji, a szczególnie Palikota przed zawłaszczeniem tego protestu, przed podpinaniem się pod niego, przed próbami pieczenia na tym młodym ognisku partykularnej politycznej pieczeni.
A grozi nam i jedno i drugie. Młodzi róbcie swoje i nie dajcie się zrobić takim czy innym politykom w bambuko!

KOMENTARZE

 • rysz@rd cz@rnecki :)
  Witam w PRAWIE nowej kadencji parlamentu!

  Polska mutacja hiszpańskiego "Ruchu Oburzonych" nie zgromadzi w Warszawie chyba nawet takiej grupy jak "Marsz JOW"...
  * http://abudzyk.nowyekran.pl/post/29146,pod-redakcja-nowego-ekranu-idzie-marsz-jow
  * http://abudzyk.nowyekran.pl/post/29209,przemarsz-jow-pomysl-jeszcze-nie-polityka
  Najwyraźniej Polacy nie są "Zjednoczeni dla globalnej zmiany".
  Kraj, w którym jest dziesięć milionów niezrzeszonych i zsyndykalizowanych SOLIDARUCHÓW...
  Zaczyna od ZERA :(
  TVN24 "trąbi" od rana o tej "spontanicznej demonstracji" i najwyraźniej COŚ Z NIĄ NIE TAK :(
  Organizatorzy?...
  Czy "klimat" PO wyborach? ??? ???
  Zapowiadają, że jutro się ją powtórzy jeżeli uzbiera się kilkaset osób :)
  Pozdrawiam -"Niesforne Dziecię Gutenberga".
 • "Nie dajcie się zrobić w bambuko".
  Również i Panu niestety! Jest Pan klasycznym "obrotowym".
 • Ryszard czarnecki
  Organiatorzy Marszu Odurzonych Gazetą Wyborczą - Wielokulturowe Liceum Humanistyczne im. Jacka Kuronia (880 zł czesne za miesiąc) mne mają szklanego sufitu nad głową. Taka sama ściema, jak z gwizdkami Agory.
  Dał się Pan wkręcić.
 • x
  Było czytać Intuicję, ale jak ktoś nie czyta nawet komentów u siebie..
 • Coś śmierdzi
  Mnie coś śmierdzi cały ten ruch globalnie oburzonych. Pięknie reklamowany przez media . Nie podoba mi się, że sponsorami i popierającym w Stanach Zjednoczonych są pan Soros i jego Open Society. Jest to zaprzeczenie tego o co podobno walczą.
 • Mirosław Barszcz w Fakcie nazwał to nowym 1968-rokiem
  Znaczy new world order zaczyna nową erę, w końcu rok 2012 nadchodzi, czas zacząć w skali globalnej. Będziemy to obserwować, z poparciem przynajmniej ostrożnie, wygląda to na USTAWKĘ, żaden spontan. Lewica chce rewolucji kulturowej, Palikot wygrywa wybory, PO pacyfikuje nieco bardziej konserwatywny PiS. A hasła? Zawsze są to pieprzeni obrońcy uciśnionych, ale to tylko PRETEKST.

  To my jesteśmy zagrożeniem dla systemu, a nie te grupki na ulicach które system wspiera przecież mediami, organizacyjnie. Jeden z apeli "rewolucjonistów" tłumaczyła KRYTYKA POLITYCZNA na język tubylców, to chyba wystarczy za komentarz. We Wrocławiu Kornel Morawiecki w to wszedł, czy wie w CO? Znowu się damy ograć w bajkę o nowej Solidarności z nadbudową jakichś trockistów?

  Wiele stron mi nie działa z tym tagiem, cenzura ruszyła? Może indywidualnie odcinają? Postęp wszakże.
 • Międzynarodówka
  Proletariusze wszystkich krajów łączą się. Żydo-komuna postanowiła zrobić to w tym roku .. Tonący w demokracji rządają więcej demokracji!
 • @Zdzich
  Dokładnie masoneria, libertyni, zboczeńcy, sekciarze i zalęknione lobbies żydowskie, bo wiedzą że kryzys będzie NA NICH. Kwestie obyczajowe, Palikotożydokomuna. Liceum Kuronia, kurwa mać, ludzie trzymajcie się od tego z daleka!!! Oni jak w 1968 komandosi potrzebują mas pożytecznych idiotów żeby to wspierali, żeby zbierali pałami od zomo, żeby nawet ginęli. Wojna może być właśnie od tego, interwencja stabilizacyjna wojsk np UE (znaczy Niemiec). Tyle że ci to rozpoczną nie będą ginąć, w razie czego wyjadą z III RP choćby do Izraela, czy USA.

  Katolicy i patrioci powinni robić swoje bez współpracy z "tymi" od czerwonego, tęczowego 15 października, kolejna bolszewicka rewolucja pod pretekstem haseł antysystemowych. System to właśnie ONI do cholery i to na całym świecie! Sami siebie będą obalać jak komuna w 1989 i 1980?

  http://www.youtube.com/watch?v=s7o4Ypu85vQ

  Kalisz z SLD, ale towarzystwo, spasiony jak świnia biedak-milioner z ludem przegranych hahaahaha z elitarnego pedalskiego, multiculti, żydowskiego liceum masońskiego. To żywcem przypomina jajca z PRL od Klubu Krzywego Koła Poszukiwaczy Sprzeczności w KOR i pod stołem Magdalenki. To co wspiera Agora nie może być dobre. Panie Czarnecki i reszta, nie kompromitujcie się. Kimże jesteście w PiS? Bo ja się domyślam i nie chodzi tylko o obrotowość (obrotność też) konformistyczną.

  To że ściągam do NE p.Zagórskiego, to nie świadczy że popieram takie ruchy, mnie chodzi o inne kwestie, m.in szczepionki, chemtrails itd nwo działania.
 • rysz@rd cz@rnecki :)
  Dobry wieczór!
  PROSZĘ SOBIE POOGLĄDAĆ TVN24...
  Blogujący Kolego w serwisach TVN-u komentujesz polski "Marsz Oburzonych" z "zespole":
  Bogusław Liberadzki,
  Paweł Zalewski,
  Andrzej Rodzenek...
  Ale,ale jest jeszcze Ryszard Kalisz jako "uczestnik" :)
  Przekaz jest w efekcie "ciut tendencyjny" :)))
  Pozdrawiam -"Niesforne Dziecię Gutenberga".
 • Autor
  "Ponad 100 europosłów, w tym 16 z Polski, podpisało się pod listem do szefowej dyplomacji UE Catherine Ashton apelującym o nieuznawanie jednostronnej deklaracji niepodległości Palestyny. Strona palestyńska ma ją przedstawić na wrześniowej sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ.Z polskich europosłów inicjatywę listu do Ashton poparli europosłowie PO: Bogusław Sonik, Róża Thun, Tadeusz Zwiefka, Krzysztof Lisek, Jan Kozłowski, Filip Kaczmarek, Jolanta Hibner, Paweł Zalewski; z grupy europejskich socjaldemokratów, oprócz Marka Siwca, Wojciech Olejniczak i Ryszard Zemke, a z grupy konserwatystów: Tadeusz Cymański, Michał Kamiński, Ryszard Czarnecki, Jacek Włosowicz i Janusz Wojciechowski."


  Jestem tym bardzo oburzony, panie Czarnecki! Jak pan mógł coś takiego zrobić!
 • rysz@rd cz@rnecki :)
  Dobry wieczór!
  PROSZĘ SOBIE POOGLĄDAĆ TVN24...
  Blogujący Kolego w serwisach TVN-u komentujesz polski "Marsz Oburzonych" w "zespole":
  Bogusław Liberadzki,
  Paweł Zalewski,
  Andrzej Rodzenek...
  Ale,ale jest jeszcze Ryszard Kalisz jako "uczestnik" :)
  Przekaz jest w efekcie "ciut tendencyjny" :)))
  Pozdrawiam -"Niesforne Dziecię Gutenberga".
 • @Marek Kajdas
  Przynajmniej jest nas dwóch którzy zdają sobie sprawę z tego co się dzieje. Większe podsumowanie opublikowałem tutaj 8-go paźdz. pod tytulem “Porzućcie wszelką nadzieję” (które “zniknęlo w 4 godz. po ukazaniu się). Ubolewam, że nie mogę znaleźć żadnej organizacji, ktora by reprezentowała takich jak my.
 • @Adam syn Brunona
  gdyż to nie są Konserwatyści, drogi Adamie. To są Neo-Konserwatyści, czyli Syjoniści, "breiviki", itp.
 • Następne zagrywki
  I znowo zatoczylismy krąg. Znowu następna prowokacja. Nie z nami takie numery Bruner. Nie sprowokujecie społeczeństwa do zmieszek, oj już nie tym razem. Teraz będziemy walczyć pokojowo i obnażać Wasze brudy aż do kości. A swoje frustracje, jak chcecie wylewajcie we własnym gronie. A na te ustawiane marsze pójdziecie sami, Najlepiej w pierwszym szeregu z Kaliszem, tylko aby go kamera w całości objęła. Uduście się własnymi rzygowinami.
 • @Zdzich
  Trzeba ją dopiero założyć.
 • @Autor
  Dawno już, nie czytałem czegoś tak niedorzecznego, by nie powiedzieć - głupiego, jak treść tej notki.

  Zjawisko określane, jako „szklany sufit”, znane na Zachodzie, od co najmniej 20 lat (ang. Glass Ceiling) dotyczyło, pozornie niewidocznych barier kariery, napotykanych przez ambitne i wykształcone kobiety(sic!) - profesjonalistki, aspirujące m.in. do piastowania najwyższych stanowisk w strukturach władzy oraz w biznesie!

  Jak zatem, określenie to, przystaje do polskiego braku perspektyw ludzi młodych /lecz nie tylko/ (w tym także zawodowych, związanych ze zdobyciem… jakiejkolwiek pracy) oraz problemów egzystencjalnych, a niekiedy skrajnej nędzy starszego pokolenia?

  Miejsce Polaka, zarówno tego "oburzonego" młodego, czy już trochę starszego, może mniej, a może bardziej "oburzonego" – nie jest na ulicy – na domiar złego, w towarzystwie osobników różnej, ‘egzotycznej’ proweniencji, lecz w bezpiecznym DOMU!
  Ulica służy do spacerów a nie jest miejscem rozstrzygania problemów Suwerena. Truizm, ale wart przypominania.

  Przestrzeganie... zaś, warto zacząć, najlepiej od siebie i swojej, przetasowanej formacji.
  Powinszować, partyjniackiego rozeznania w sprawie i "spolegliwego"(?) spojrzenia na problem.

  Na koniec, proszę sobie odpowiedzieć, czy jak się stanie na rękach, to sufit (ten "szklany", też) będziemy mieć NAD sobą, czy POD sobą?

  Pozdrawiam.
 • "Oburzeni" w Rzymie
  Raczej to wygląda na ustawki NWO. Marsze przeciwko władzy i systemowi "zahaczają" o obiekty sakralne...

  http://fronda.pl/news/czytaj/tytul/watykan_potepil_atak_na_kosciol_podczas_marszu_oburzonych_w_rzymie_16191

  http://multimedia.lastampa.it/multimedia/in-italia/lstp/88132/

  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=FuQtm2t1lwA

  Panie Ryszardzie, niech Pan tam lepiej patrzy co elity w UE robią w kierunku NWO. Jeśli PiS jako pierwszy zacznie ten temat podnosić a nie go obchodzić dookoła to wielu Polakom klapki z oczu spadną. GMO, Codex Alimentarius, szczepionki i sztuczne pandemie, chemitrails...

  Jeszcze w kwestii zamieszek. Czy ktoś pamięta dyskusję odnośnie zapisu w traktacie lizbońskim o możliwości strzelania do demonstrantów?

  "Pozbawienie życia nie będzie uznane za sprzeczne z tym artykułem (czyli zakazem kary śmierci), jeżeli nastąpi w wyniku użycia siły, która jest co najmniej absolutnie niezbędna:
  a) w obronie jakiejkolwiek osoby przed bezprawną przemocą;
  b) w celu wykonania zgodnego z prawem zatrzymania lub uniemożliwienia ucieczki osobie zatrzymanej zgodnie z prawem;
  c) w działaniach podjętych zgodnie z prawem w celu stłumienia zamieszek lub powstania." (Artykuł 2, paragraf 2 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, 1950)".

  http://jakublubelski.salon24.pl/30753,czy-traktat-pozwala-zabijac-zbuntowanych-przeciw-wladzy

  Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31