Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
536 postów 0 komentarzy

Patrioci kontra zdrajcy, czyli: "uderz w stół..."

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Mój wczorajszy wpis o podziale polskiej sceny politycznej i szerzej: polskiego życia publicznego na obóz niepodległościowy i zdrajców, a nie na prawicę i lewicę wywołał duży odzew.

 

//ryszardczarnecki.blog.onet.pl/0

Mój wczorajszy wpis o podziale polskiej sceny politycznej i szerzej: polskiego życia publicznego na obóz niepodległościowy i zdrajców, a nie na prawicę i lewicę wywołał duży odzew. Wręcz poruszenie. Odezwały się głosy za i głosy przeciw- to naturalne. Jednak znamienna jest emocjonalna reakcja co po niektórych. Puściły nerwy Pawłowi Smoleńskiemu z "Gazety Wyborczej", puściły Ministrowi Spraw Zagranicznych Radkowi Sikorskiemu oraz innym paniom i panom, których nazwiska nie zaczynają się na literę "S". A przecież ja personalnie nikogo nie zaliczyłem do obozu zdrajców. Nikogo nie odsądziłem od czci i wiary. Nikogo też nie zdyskredytowałem. Przeciwnie: pokazałem zjawisko, podział, nie wytykając nikomu czynów, a każdemu dając szansę opowiedzenia się po właściwej stronie. Po biało- czerwonej stronie.

Ta reakcja na mój tekst dowodzi, że uderzyłem celnie, w myśl starego polskiego przysłowia: "uderz w stół, a nożyce się odezwą". Trafiłem w sedno, ugodziłem w sam splot społeczny kosmopolitów, którzy za nic mają polską rację stanu i polski interes narodowy.

Skoro zabolało niektóre środowiska- to mój tekst miał sens. Ktoś kto Polsce nie szkodzi nie powinien tak nerwowo reagować. Ludzie, którzy nie są po ciemnej stronie mocy mogą spokojnie spać i spokojnie merytorycznie dyskutować. Jak widać- nie wszystkich na to stać.

KOMENTARZE

 • @Autor
  Nie wątpiłem, czytając pański wczorajszy tekst, że reakcja będzie, a takie przeświadczenie we mnie wynikało z mądrości przysłowia o stole i nożycach, które dzisiaj był łaskaw Pan przytoczyć.
  Niegdyś pokusiłem się o skromny remake pewnego wiersza J.Tuwima i zatytułowałem ów: "Alegoria zdechłej POlszewii".
  Co się okazało?
  Otóż okazało się, że mój wiersz był przyczynkiem do zbanowania mnie na portalu niepoprawni.pl.
  Jak się okazało, to zbyt wielu tzw. administratorów odnalazło siebie w moich słowach.
  Mówią, że przysłowia mądrością narodu, prawda?
  I mówią tak nie bez kozery.

  Pozdrawiam serdecznie!

  Pozwolę sobie przytoczyć wspomniany remake (tylko dla dorosłych):

  http://homo-polacus.blogspot.com/2011/04/alegoria-zdechej-polszewii.html
 • Pan Czarnecki był w UPR-ze, ZCHN-ie, AWS-ie, Samoobronie.
  Obecnie jest w PIS-ie. Dosyć często zmienia poglądy. Teraz będzie nam dzielił Polaków na obóz niepodległościowy i zdrajców. Swoją drogą- czy Traktat Lizboński był zgodny z polską rację stanu i polskim interesem narodowym? Nie wiem, ale chyba trudno pogodzić ten traktat z niepodległością. Był to raczej kamień milowy na drodze do federalnego państwa europejskiego, o którym mówił Sikorski za co PIS chciał go postawić pod Trybunał Stanu (sic!). Jarosław Kaczyński głosował za traktatem i powiedział niedawno, że stworzenie wspólnej armii przez Unię Europejską dałoby Brukseli status supermocarstwa porównywalnego z Waszyngtonem. Do którego obozu go zaliczyć?
 • Reakcja tych wszystkich zdrajców
  była szybka , a prowokacja się udała, bo wielu się ujawniło .
 • @vice wersal 16:37:43
  Czy twierdzisz, ze pan Czarnecki cos nieslusznie, czy klamliwie napisal w swoim tekscie? Jesli tak, to konkretnie co? Udowodnij.

  RE: Pan Czarnecki był w UPR-ze, ZCHN-ie, AWS-ie, Samoobronie.
  Obecnie jest w PIS-ie.

  --- Czy to zle, ze pan Czarnecki byl w wymienionych partiach, a obecnie jest w PiS-ie? Jesli tak, to konkretnie dlaczego? Udowodnij.

  RE: Dosyć często zmienia poglądy.

  --- Podaj konkretne przyklady na prawdziwosc powyzszego twego twierdzenia. Czy to byloby zle, ze pan Czarnecki rzekomo "dosyc czesto zmienia poglady"? Jesli tak, to dlaczego? Udowodnij.

  RE: Teraz będzie nam dzielił Polaków na obóz niepodległościowy i zdrajców.

  --- Kim sa ci "my" dla ktorych pan Czarnecki bedzie dzielil Polakow, itd. - ty i kto jeszcze? Czy to byloby zle, bledne, gdyby pan Czarnecki dzielil Polakow na oboz niepodleglosciowy i zdrajcow? Jesli tak, to konkretnie dlaczego? Udowodnij. Potrafisz?

  RE: Swoją drogą- czy Traktat Lizboński był zgodny z polską rację stanu i polskim interesem narodowym? (...) Jarosław Kaczyński głosował za traktatem i

  --- Czy twierdzisz, ze Tusk i reszta peocji, PSL i SLD byli przeciwko Traktatowi Lizbonskiemu?
 • @Marky 20:05:49
  Znowu odezwał się Marky- specjalista od dzielenia włosa na czworo i dogłębnej analizy każdego pojedynczgo zdania. Jeżeli ktoś był w UPR-ze a później w Samoobronie, to musiał zmienić poglądy o 180 stopni. To chyba oczywiste da każdego kto ma choć minimalne pojęcie o polityce. Samoobronę i Upr dzieliło praktycznie wszystko.

  'Kim sa ci "my" dla ktorych pan Czarnecki bedzie dzielil Polakow, itd. - ty i kto jeszcze?

  Typowy Marky. Rozstrząsa każdy zaimek i doszukuje się wszędzie drugiego dna. Chyba napisałem wyraźnie, że Czarnecki chce podzielić naród na dwa obozy. Ci 'my' to Polacy, naród polski. WSZYSCY Polacy, a nie tylko ci, którzy mają poglądy takie jak ty.

  'Czy twierdzisz, ze Tusk i reszta peocji, PSL i SLD byli przeciwko Traktatowi Lizbonskiemu?'

  Nic takiego nie napisałem. Zwróciłem tylko uwagę, że lider partii, do której należy Czarnecki głosował za Traktatem Lizbońskim. To tak dla przypomnienia, żeby Czarnecki uważał ze swoim podziałem.
 • @vice wersal 11:58:17
  POPIERAM W 100%
  Populizm i Socjalizm (PiS) był u władzy kiedy ratyfikowano traktat lizboński a L. Kaczyński go podpisał. Głosowało za nim wielu zdrajców w cyrku na wiejskiej.
 • @serendipity 15:23:40
  Ja nie nazywał bym ich od razu zdrajcami. W końcu Vaclav Klaus też go podpisał. Chodzi o to, że podział Czarneckiego na obóz niepodległościowy i zdrajców jest dosyć śmieszny biorąc pod uwagę, że lider jego obecnej partii głosował za Traktatem Lizbońskim.
 • @vice wersal 15:52:15
  A to jest historia pt.: najpierw ci wbiję nóż w plecy a potem będę śledczym w sprawie tego zabójstwa.
 • @vice wersal 11:58:17
  RE: Znowu odezwał się Marky- specjalista od dzielenia włosa na czworo i dogłębnej analizy każdego pojedynczgo zdania.

  --- Na jakiej podstawie nazywasz mnie specjalista od dzielenia wlosa na czworo? A co konkretnie rozumiesz przez tego specjaliste od dzielenia wlosa na czworo? A na jakiej podstawie twierdzisz, ze jestem specjalista od doglebnej analizy kazdego pojedynczego zdania? Gdzie konkretnie ja niby taka analize przeprowadzilem? Wskaz. Wiec to byloby zle, gdybym byl specjalista od doglebnej analizy kazdego pojedynczego zdania? Czemu? Czy dlatego, ze musialbys wtedy uwazac na to co piszesz, nie moglbys w spokoju klamac i oczerniac?

  RE: Typowy Marky. Rozstrząsa każdy zaimek i doszukuje się wszędzie drugiego dna.

  --- Gdzie konkretnie ja niby roztrzasam kazdy zaimek i doszukuje sie wszedzie drugiego dna? Co konkretnie masz na mysli w tym metaforycznym oswiadczeniu, jakie fakty? Podaj je. Potrafisz?

  RE: Chyba napisałem wyraźnie, że Czarnecki chce podzielić naród na dwa obozy.

  --- Jesli napisales, podaj fakty, swiadczace o tym, ze napisales prawde - udowodnij, ze Czarnecki chce podzielic narod, itd. Potrafisz?

  RE: Ci 'my' to Polacy, naród polski. WSZYSCY Polacy, a nie tylko ci, którzy mają poglądy takie jak ty.

  --- Znaczy, ze kiedy oswiadczasz:"Teraz będzie nam dzielił Polaków na obóz niepodległościowy i zdrajców", masz na mysli, ze Czarnecki teraz bedzie dzielil Polakom, narodowi polskiemu, WSZYSTKIM Polakom, Polakow na oboz niepodleglosciowy i zdrajcow? Czy masz na mysli, ze Czarnecki rzekomo bedzie dzielil Polakow na zadanie Polakow, narodu polskiego, WSZYSTKICH Polakow, w tym ciebie? Jesli tak, co byloby nagannego w tym, ze Czarnecki rzekomo bedzie dzielil Polakow, skoro sami Polacy, w tym, ahem, ty sam, rzekomo poprosili go, zeby dzielil? Czemu bys sie go za to czepial? Wiec wedlug ciebie "my" to Polacy, narod polski, WSZYSCY Polacy, wsrod ktorych jestes ty, oraz jestem ja? Jesli tak, to oswiadczam, ze nie zycze sobie byc w tej samej grupie, wlaczajac narod, z kims takim jak ty. W istocie nie uwazam takich jak ty za Polakow.

  RE: Nic takiego nie napisałem.

  --- Gdzie ja twierdze, ze napisales? Nie napisales tez na blogach peockich, eseldowskich, peeselowskich politykow, ze ich liderzy sa za Traktatem Lizbonskim, prawda? Jedynie na blogu pisowskiego polityka - Czarneckiego, napisales, ze lider PiS-u glosowal za Traktatem Lizbonskim, prawda? Jesli nieprawda, wskaz peockie, eseldeckie, peeselowskie, itp. blogi, na ktorych krytykowales ich liderow za popieranie Traktatu Lizbonskiego. Potrafisz, ziejacy nienawiscia do PiS-u polonofobie?
 • @serendipity 17:53:40
  RE: A to jest historia pt.: najpierw ci wbiję nóż w plecy a potem będę śledczym w sprawie tego zabójstwa.

  --- Co konkretnie jest ta historia, i konkretnie dlaczego?
 • @vice wersal 15:52:15
  RE: Chodzi o to, że podział Czarneckiego na obóz niepodległościowy i zdrajców jest dosyć śmieszny biorąc pod uwagę, że lider jego obecnej partii głosował za Traktatem Lizbońskim.

  --- Czy masz na mysli, ze Czarnecki klamie, kiedy twierdzi, ze polskie zycie publiczne dzieli sie na oboz niepodleglosciowy i zdrajcow? Udowodnij, ze klamie.

  RE: Ja nie nazywał bym ich od razu zdrajcami. W końcu Vaclav Klaus też go podpisał.

  --- Znaczy, ze uwazasz, ze ci Polacy, ktorzy glosowali za Traktatem Lizbonskim - w tym Lech Kaczynski - nie sa zdrajcami? Zas uwazasz, ze nie sa zdrajcami, gdyz Vaclav Klaus tez podpisal ten traktat, czyz nie tak? Konkretnie dlaczego bys tak uwazal? Znaczy, ze gdyby Klaus nie podpisal tego traktatu, uwazalbys rzeczonych Polakow za zdrajcow?

  Czy twierdzisz, ze Czarnecki jest za Traktatem Lizbonskim? Udowodnij, ze jest
 • @Marky 21:44:24
  'Na jakiej podstawie nazywasz mnie specjalista od dzielenia wlosa na czworo?'

  Popatrz na swoje posty. Wyodrębniasz prawie każde zdanie z wypowiedzi adwersarza i zadajesz po kilka pytań na jego temat.

  'Gdzie ja twierdze, ze napisales?'

  To jest przykład jak jałowa jest dyskusja z tobą. Pytasz mnie ''Czy twierdzisz, ze Tusk i reszta peocji, PSL i SLD byli przeciwko Traktatowi Lizbonskiemu?' Ja odpowadam, że nic takiego nie napisałem. Na to ty mnie pytasz 'gdzie ja twierdze, że napisałeś?' PO PROSTU UDZIELIŁEM ODPOWIEDZI, a ty zadajesz absurdalne pytanie na temat tej odpowiedzi.

  'Jesli tak, to oswiadczam, ze nie zycze sobie byc w tej samej grupie, wlaczajac narod, z kims takim jak ty. W istocie nie uwazam takich jak ty za Polakow.'

  Możesz sobie nie życzyć. Nie ma to żadnego wpływu na rzeczywistość, ale masz do tego prawo. Tak samo jak Czarnecki ma prawo dokonać podziału na obóz niepodległościowy i zdrajców. A ja mam prawo się do tego odnieść i przypomnieć jak głosował PIS w sprawie traktatu lizbońskiego. Czy to ci się podoba czy nie, Polacy mają RÓŻNE poglądy polityczne i głosują na RÓŻNE partie polityczne. Polacy, którzy głosują na inne partie polityczne niż ty też są Polakami. A jeśli ty ich nie uważasz za Polaków, to twój problem.

  'Jesli nieprawda, wskaz peockie, eseldeckie, peeselowskie, itp. blogi, na ktorych krytykowales ich liderow za popieranie Traktatu Lizbonskiego.'

  Nie rozumiesz? To Czarnecki dokonuje podziału na obóz niepodległościowy i zdrajców, a nie jakiś koleś z PO czy SLD. Jak ktoś z PO i SLD będzie chciał dokonać takiego podziału, to będzie można mu wytknąć, że te partie głosowały za Traktatem Lizbońskim.

  Na jakiej podstawie twierdzisz, że zieje nienawiścią do PIS-u? Dlatego, że podałem FAKTY? To, że J.Kaczyński głosował za tym traktatem jest FAKTEM.
 • @vice wersal 22:45:17
  RE: Popatrz na swoje posty. Wyodrębniasz prawie każde zdanie z wypowiedzi adwersarza i zadajesz po kilka pytań na jego temat.

  --- Czy twierdzisz, ze robie cos zlego, niewlasciwego? Jesli tak, udowodnij, ze to robie. Potrafisz?

  RE: To jest przykład jak jałowa jest dyskusja z tobą.

  --- Co jest tym rzekomym przykladem na rzekoma jalowosc (czyli bezsensownosc?) dyskusji ze mna? Czy to, ze zapytalem cie: "Gdzie ja twierdze, ze napisales?" Udowodnij, ze cytowane pytanie jest tym przykladem. Potrafisz?

  Czy w istocie to nie TY "dyskutujesz" w sposob niewlasciwy, a mianowicie oszukanczy? Czy to nie TY podajesz twierdzenia, czy sugestie, ktorych prawdziwosci nie potrafisz dowiesc? Na przyklad, czy to nie ty twierdzisz, ze Marky "[r]ozstrząsa każdy zaimek i doszukuje się wszędzie drugiego dna", albo czy to nie ty sugerujesz, ze piszac o podziale polskiego życia publicznego na obóz niepodległościowy i zdrajców, a nie na prawicę i lewicę, Czarnecki pisze cos zlego, niewlasciwego?

  RE: Pytasz mnie ''Czy twierdzisz, ze Tusk i reszta peocji, PSL i SLD byli przeciwko Traktatowi Lizbonskiemu?' Ja odpowadam, że nic takiego nie napisałem. Na to ty mnie pytasz 'gdzie ja twierdze, że napisałeś?' PO PROSTU UDZIELIŁEM ODPOWIEDZI, a ty zadajesz absurdalne pytanie na temat tej odpowiedzi.

  ---- Dlaczego konkretnie twierdzisz, ze moje pytanie jest "absurdalne"? Jesli informujesz mnie ni stad ni z owad, ze czegos nie napisales, ktos moze nabrac przekonania, ze informujesz mnie w odpowiedzi na moje twierdzenie, ze to cos napisales. Czy ja twierdzilem, ze ty napisales, ze Tusk i reszta peocji, PSL i SLD byli przeciwko Traktatowi Lizbonskiemu? Gdzie? Natomiast zadalem ci pytanie: "'Czy twierdzisz, ze Tusk i reszta peocji, PSL i SLD byli przeciwko Traktatowi Lizbonskiemu?" Nie odpowiedziales na nie racjonalnie. Dlaczego? Czy dlatego, ze uwazasz, ze Tusk i reszta peocji, PSL i SLD byli przeciwko Traktatowi Lizbonskiemu?

  RE: Możesz sobie nie życzyć. Nie ma to żadnego wpływu na rzeczywistość

  --- Obejde sie bez jakichkolwiek twoich pozwolen. A w zwiazku z czym oswiadczasz, ze to, ze moge sobie nie zyczyc, nie ma zadnego wplywu na rzeczywistosc?

  RE: Tak samo jak Czarnecki ma prawo dokonać podziału na obóz niepodległościowy i zdrajców.

  --- Czy Czarnecki mowi prawde, czy klamie, kiedy twierdzi, ze polskie zycie publiczne dzieli sie na obóz niepodległościowy i zdrajców? Juz zadalem ci podobne pytanie, czyz nie tak, ale ty nie odpowiedziales na nie. Czemu nie?

  RE: A ja mam prawo się do tego odnieść i przypomnieć jak głosował PIS w sprawie traktatu lizbońskiego.

  --- Ja zas mam prawo odniesc sie do twego "przypomnienia" i zapytac cie, czy przypominasz tez, jak Tusk i peocja, SLD, PSL i im podobni glosowali w sprawie Traktatu Lizbonskiego. Wiec przypominasz jak oni glosowali, czy przypominasz jedynie jak glosowal sp. Prezydent Kaczynski?

  RE: Czy to ci się podoba czy nie, Polacy mają RÓŻNE poglądy polityczne i głosują na RÓŻNE partie polityczne.

  --- Czemu mnie o tym informujesz? Czy ja gdzies twierdze, ze Polacy maja NIEROZNE poglady polityczne, i glosuja na NIEROZNE partie polityczne? Jesli tak, to gdzie? Znow klamliwie sugerujesz, ze zrobilem cos, czego nie zrobilem, prawda?

  RE:Polacy, którzy głosują na inne partie polityczne niż ty też są Polakami. A jeśli ty ich nie uważasz za Polaków, to twój problem.

  --- A dlaczego mnie o tym informujesz? Czy ja gdzies twierdze, ze Polacy, ktorzy glosuja na inne partie polityczne niz ja nie sa Polakami? Gdzie? Czy gdzies twierdze, ze nie uwazam ich za Polakow? Gdzie? Znow klamliwie sugerujesz, ze twierdze cos, czego nie twierdze, prawda?

  Ja jedynie oswiadczylem, ze "nie zycze sobie byc w tej samej grupie, wlaczajac narod, z kims takim jak ty. W istocie nie uwazam takich jak ty za Polakow." Oswiadczenie to podtrzymuje.

  RE: Nie rozumiesz? To Czarnecki dokonuje podziału na obóz niepodległościowy i zdrajców, a nie jakiś koleś z PO czy SLD. Jak ktoś z PO i SLD będzie chciał dokonać takiego podziału, to będzie można mu wytknąć, że te partie głosowały za Traktatem Lizbońskim.

  --- Wiec wedlug ciebie peokom i eseldekom mozna wytknac, ze glosowali za Traktatem Lizbonskim dopiero wtedy, kiedy ktos z ich partii bedzie chcial (sic) dokonac podzialu na oboz niepodleglosciowy i zdrajcow, nie wczesniej? A konkretniec czemu nie wczesniej? Hehehe, czy to znaczy, ze nie wchodziles na blogi i strony peokow i eseldekow, i nie objezdzales ich za glosowanie za Traktatem Lizbonskim, natomiast objezdzasz za podpisanie tego Traktatu wylacznie PiS-owcow, tak? Czy taka twoja dzialalnosc nie jest klamliwa i oszczercza?

  RE: Na jakiej podstawie twierdzisz, że zieje nienawiścią do PIS-u?

  --- Dlatego m.in., ze objezdzasz sp. Lecha Kaczynskiego za podpisanie Traktatu Lizbonskiego, ale nie objezdzasz za naklanianie do podpisania tego traktatu i glosowanie za nim niepisowskich politykow. Pisofob!

  RE: Dlatego, że podałem FAKTY? To, że J.Kaczyński głosował za tym traktatem jest FAKTEM.

  --- Podales te "fakty" manipulacyjnie - podales, ze Kaczynski podpisal Traktat Lizbonski, ale ukryles fakt, ze uczynil to pod naciskiem m.in. peocji i eseldecji, oraz ze politycy z peocji, eseldecji, peeselu, itp. tez glosowali za tym traktatem.

  Na koniec, wracajac do tematu tego watku, zadam ci ponownie pytanie: Czy Czarnecki mowi prawde, czy klamie, kiedy twierdzi, ze polskie zycie publiczne dzieli sie na obóz niepodległościowy i zdrajców?
 • @Marky 09:32:28
  'Czy twierdzisz, ze robie cos zlego, niewlasciwego?'

  Nie, twierdzę, że dzielisz włos na czworo, bo wyodrębniasz prawie każde zdanie z wypowiedzi adwersarza i zadajesz po kilka pytań na jego temat.

  'Czy Czarnecki mowi prawde, czy klamie, kiedy twierdzi, ze polskie zycie publiczne dzieli sie na obóz niepodległościowy i zdrajców?'

  Czy ty wszystko musisz rozpatrywać w kategoriach kłamstwa? Czarnecki wyraził swoją opinię. Można się z nią zgadzać lub nie.

  'natomiast objezdzasz za podpisanie tego Traktatu wylacznie PiS-owcow'

  To Czarnecki dokonuje podziału na obóz niepodległościowy i zdrajców- w domyśle PIS to obóz niepodległościowy, a PO i SLD to zdrajcy. Jeżeli ktoś oskarża znaczną część sceny politycznej o zdradę, to jest to bardzo poważny zarzut. Dlatego właśnie należy przypomnieć Czarneckiemu, że lider jego partii głosował za Traktatem Lizbońskim. Czarnecki zapewne nie uważa tego za zdradę. Niech więc wyjaśni w oparciu o jakie kryteria dokonuje podziału na obóz niepodległościowy i zdrajców.

  'Czy ja gdzies twierdze, ze Polacy, ktorzy glosuja na inne partie polityczne niz ja nie sa Polakami? Ja jedynie oswiadczylem, ze "nie zycze sobie byc w tej samej grupie, wlaczajac narod, z kims takim jak ty. W istocie nie uwazam takich jak ty za Polakow." Oswiadczenie to podtrzymuje.'

  Napisałem 'JEŚLI ich nie uważasz za Polaków'. Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Masz prawo nie uważać mnie za Polaka. Oczywiście nie ma to żadnego wpływu na rzeczywistość. Jestem Polakiem i nie przestanę nim być dlatego, że ktoś mnie nie uważa za Polaka.

  'Jesli informujesz mnie ni stad ni z owad, ze czegos nie napisales, ktos moze nabrac przekonania, ze informujesz mnie w odpowiedzi na moje twierdzenie, ze to cos napisales.'

  Nie infomuję cię ni stąd ni z owąd. Zapytałeś czy twierdzę, żę PO i SLD byli przeciwko Traktatowi Lizbońskim. Już samo to pytanie jest bez sensu, bo to nie jest kwestia opinii. PO i SLD były za tym traktatem- to jest fakt. Odpowiedziałem, że nic takiego nie napisałem, na co ty mnie pytasz 'gdzie ja twierdzę, że napisałeś'. Dyskusja z tobą jest absurdalna.
 • @vice wersal 12:52:16
  RE: 'Czy twierdzisz, ze robie cos zlego, niewlasciwego?' Nie, twierdzę, że dzielisz włos na czworo, bo wyodrębniasz prawie każde zdanie z wypowiedzi adwersarza i zadajesz po kilka pytań na jego temat.

  --- Czy to znaczy, ze kiedy twierdzisz, ze ja rzekomo dziele wlos na czworo, masz na mysli, ze ja robie cos pozytywnego, dobrego, wlasciwego? Wskaz, gdzie ja rzekomo wyodrebniam prawie kazde zdanie z wypowiedzi adwersarza i zadaje po kilka pytan na jego temat. Potrafisz?

  RE: Czy ty wszystko musisz rozpatrywać w kategoriach kłamstwa?

  --- Konkretnie czemu zadajesz mi to pytanie? Co rozumiesz przez wyrazenie "rozpatrywac w kategoriach klamstwa"? Czy wedlug ciebie ja regularnie wszystko rozpatruje w kategoriach klamstwa? Czy to byloby zle gdybym to robil? Czemu?

  RE: Czarnecki wyraził swoją opinię.

  --- Opinie dziela sie na prawdziwe, czyli zgodne z faktami, i falszywe, czyli klamliwe, czyli niezgodne z faktami, czyz nie tak? Jesli tak, jaka jest odnosna opinia Czarneckiego - prawdziwa, czy falszywa?

  RE: Można się z nią zgadzać lub nie.

  --- A ty sie z nia zgadzasz, czy nie?

  RE: 'natomiast objezdzasz za podpisanie tego Traktatu wylacznie PiS-owcow' To Czarnecki dokonuje podziału na obóz niepodległościowy i zdrajców- w domyśle PIS to obóz niepodległościowy, a PO i SLD to zdrajcy.

  --- Czy twoja odpowiedz na moje oswiadczenie nie jest niedorzeczna? Bo ja oswiadczam:"natomiast objezdzasz za podpisanie tego Traktatu wylacznie PiS-owcow", a ty odpowiadasz na to: "To Czarnecki dokonuje podziału na obóz niepodległościowy i zdrajców- w domyśle PIS to obóz niepodległościowy, a PO i SLD to zdrajcy." Przy okazji, gdzie Czarnecki twierdzi, ze PiS to oboz niepodleglosciowy, a PO i SLD to zdrajcy? A czy wedlug ciebie PO i SLD to nie zdrajcy? Czy wedlug ciebie PiS to nie partia niepodleglosciowa? Jesli nie, to czemu?

  RE: Jeżeli ktoś oskarża znaczną część sceny politycznej o zdradę, to jest to bardzo poważny zarzut. Dlatego właśnie należy przypomnieć Czarneckiemu, że lider jego partii głosował za Traktatem Lizbońskim.

  --- Czy masz na mysli, ze poniewaz oskarzenie przez kogos znacznej czesci sceny politycznej o zdrade jest bardzo powaznym zarzutem, Czarneckiemu nalezy przypomniec, ze lider jego partii glosowal za Traktatem Lizbonskim? Konkretnie dlaczego Czarnieckiemu nalezy to ze wspomnianego powodu przypomniec?

  RE: Czarnecki zapewne nie uważa tego za zdradę.

  --- Na jakiej konkretnej podstawie to twierdzisz?

  RE: Niech więc wyjaśni w oparciu o jakie kryteria dokonuje podziału na obóz niepodległościowy i zdrajców.

  --- Czy on tego nie wyjasnia w swoim tekscie?

  RE: Napisałem 'JEŚLI ich nie uważasz za Polaków'. Czytanie ze zrozumieniem się kłania.

  --- Czy twierdzisz, ze ja cos przeczytalem bez zrozumienia? Jesli tak, udowodnij, ze to zrobilem.

  RE: Masz prawo nie uważać mnie za Polaka. Oczywiście nie ma to żadnego wpływu na rzeczywistość.

  --- Czy ja gdzies ciebie pytalem, czy mam prawo nie uwazac ciebie za Polaka? Dlaczego to, ze mam prawo nie uwazac ciebie za Polaka, rzekomo nie ma zadnego wplywu na rzeczywistosc? Czy np. ty nie odpowiadasz na moje oswiadczenie, ze nie uwazam cie za Polaka?


  RE: Jestem Polakiem i nie przestanę nim być dlatego, że ktoś mnie nie uważa za Polaka.

  --- Ja natomiast uwazam, ze jestes polonofobem, nie Polakiem. Bo Polak to ktos, dla kogo dobro Polski i Polakow jest wartoscia najwyzsza. Dla ciebie nie wydaje sie byc ono wartoscia najwyzsza.

  RE: Nie infomuję cię ni stąd ni z owąd.

  --- Niekiedy informujesz. Np. poinformowales mnie ni stad ni z owad, ze pewnej rzeczy nie napisales.

  RE: Zapytałeś czy twierdzę, żę PO i SLD byli przeciwko Traktatowi Lizbońskim. Już samo to pytanie jest bez sensu, bo to nie jest kwestia opinii.

  --- Czy twierdzisz, ze moje pytanie, czy ty twierdzisz, ze PO i SLD byli przeciwko Traktatowi Lizbońskim (sic!) jest kwestia opinii i dlatego jest bez sensu? Co bys tu konkretnie mial na mysli? Dlaczego wspomniane pytanie byloby kwestia opinii, i dlaczego byloby bez sensu?

  RE: PO i SLD były za tym traktatem- to jest fakt.

  --- Hm, jesli tak, to dlaczego nie krytykujesz ich "liderow" za to bycie za tym traktatem, a krytykujesz jedynie sp. Prezydenta Kaczynskiego? Przy okazji, czy PO i SLD naciskaly na Prezydenta Kaczynskiego zeby podpisal ten traktat, czy nie?

  RE:Odpowiedziałem, że nic takiego nie napisałem, na co ty mnie pytasz 'gdzie ja twierdzę, że napisałeś'.

  --- Tak mniej wiecej bylo. No i coz by z tego wynikalo? Czy to, ze zadalem ci jakies niewlasciwe pytanie? Jesli tak, udowodnij, ze je zadalem. Potrafisz?

  RE: Dyskusja z tobą jest absurdalna.

  --- Czy masz na mysli, ze twoja tu rozmowa ze mna jest zla z mojgo powodu? Jesli tak, udowodnij, ze tak jest. Czy w rzeczywistosci ta rozmowa nie pokazuje ze to TY jestes klamca i oszczerca, oraz polonofobem?
 • @Marky 21:52:21
  'Wskaz, gdzie ja rzekomo wyodrebniam prawie kazde zdanie z wypowiedzi adwersarza i zadaje po kilka pytan na jego temat. Potrafisz?'

  Oto przykłady:

  Teraz będzie nam dzielił Polaków na obóz niepodległościowy i zdrajców.

  Kim sa ci "my" dla ktorych pan Czarnecki bedzie dzielil Polakow, itd. - ty i kto jeszcze? Czy to byloby zle, bledne, gdyby pan Czarnecki dzielil Polakow na oboz niepodleglosciowy i zdrajcow? Jesli tak, to konkretnie dlaczego? Udowodnij. Potrafisz?

  Czy to ci się podoba czy nie, Polacy mają RÓŻNE poglądy polityczne i głosują na RÓŻNE partie polityczne.

  Czemu mnie o tym informujesz? Czy ja gdzies twierdze, ze Polacy maja NIEROZNE poglady polityczne, i glosuja na NIEROZNE partie polityczne? Jesli tak, to gdzie? Znow klamliwie sugerujesz, ze zrobilem cos, czego nie zrobilem, prawda?

  Masz prawo nie uważać mnie za Polaka. Oczywiście nie ma to żadnego wpływu na rzeczywistość.

  Czy ja gdzies ciebie pytalem, czy mam prawo nie uwazac ciebie za Polaka? Dlaczego to, ze mam prawo nie uwazac ciebie za Polaka, rzekomo nie ma zadnego wplywu na rzeczywistosc? Czy np. ty nie odpowiadasz na moje oswiadczenie, ze nie uwazam cie za Polaka?

  I na tym zakończę. Dyskusja z tobą jest bez sensu. To jak rozmowa z kilkuletnim dzieckiem, które zadaje tysiąc pytań.
 • Proponuję przegląd obozów "zdrajców i patriotów"
  http://orka.sejm.gov.pl/SQL.nsf/glosowania?OpenAgent&6&12&3

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31