Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
536 postów 0 komentarzy

Czarnecki o Gruzji

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tak jak wzrasta rola Federacji Rosyjskiej na Ukrainie i Białorusi, tak samo rośnie ona na Kaukazie Południowym. Dzieje się to przy milczącej akceptacji Unii Europejskiej i przy, niestety, zbyt mało aktywnej postawie polskich władz.

Ostatnio byłem między innymi w  Gruzji. Niestety, podąża ona drogą Ukrainy: podziały wewnętrzne przysłaniają już fakt, że za miedzą czyha Rosja, a Putin z towarzyszami zaciera ręce, bo najpierw Ukraińcy, a teraz Gruzini tak zaciekle zwalczają siebie nawzajem, że osłabiają pozycję swoich państw w stosunku do Moskwy.

Tak jak wzrasta rola Federacji Rosyjskiej na Ukrainie i Białorusi, tak samo rośnie ona na Kaukazie Południowym. Dzieje się to przy milczącej akceptacji Unii Europejskiej i przy, niestety, zbyt mało aktywnej postawie polskich władz. Znajomi politycy i dyplomaci z Azerbejdżanu mówią wprost, że Europa odwróciła się do nich plecami i wspominają śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Jednocześnie Rosja odgrzewa i rozgrywa konflikty w regionie, choćby między Erewaniem a Baku. Ba, z pełną hipokryzją podejmuje się … "misji dobrej woli", aby pogodzić zwaśnione strony. Cóż, rosyjski diabeł ubiera się w ornat i na mszę dzwoni.
W tym tygodniu w gruzińskiej telewizji pokazano film o Piłsudskim i idei "prometeizmu", której celem było stworzenie bloku państw, które nie chcą być w strefie wpływów czerwonej Rosji. Dziś idee Piłsudskiego, kontynuowane przez śp. Lecha Kaczyńskiego dalej są aktualne. Tylko ich realizacja spowoduje, że towarzysz Putin przestanie zacierać ręce.  
 
*tekst ukazał się w sobotniej „Gazecie Polskiej Codziennie”
 

KOMENTARZE

  • Od Richarda Henry'ego Czarneckiego...
    ...trudno wymagać, by zamiast Gruzją czy Azerbejdżanem, zaczął przejmować się losem Polski. Ciekawy tylko jestem, czy ten idiotyczny tekst wyszedł spod jego klawiatury, czy któregoś z asystentów uczących się od niego politycznego lawirowania.
  • @Krzysztof Zagozda 10:16:08
    Mam o wynurzeniach posła Czarneckiego,zdanie takie samo jak pan Zagozda. Ciekawe,co p. poseł głosił na zbieżne tematy,gdy był w Samoobronie???

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31