Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
536 postów 0 komentarzy

Po co zamykają potrzebne konsulaty?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W czerwcu ma zakończyć swoją działaność Konsulat w Lille. MSZ zamyka kolejną polską placówkę dyplomatyczną, tym razem w drugim, co do ważności, kraju Unii Europejskiej.(...)

W czerwcu ma zakończyć swoją działaność Konsulat w Lille. MSZ zamyka kolejną polską placówkę dyplomatyczną, tym razem w drugim, co do ważności, kraju Unii Europejskiej. Do tego w regionie Nord Pas de Calais, gdzie na 4,5 miliona mieszkańców aż 400 tyś (!) czyli niemal co 10-ty jest polskiego pochodzenia. Dzisiaj nasi rodacy i potomkowie naszych rodaków, ku własnemu osłupieniu, będą jeździć w najdrobniejszych sprawach konsularnych… do Paryża.

Wcześniej MSZ zamknął Konsulat RP w Strasburgu, który obsługiwał
Polaków -  pracowników i studentów nie tylko z Alzacji i Lotaryngii, ale też emigrantów (nie mówiąc o Polakach zatrudnionych w Radzie Europy).
Wspaniała, świadcząca o polskim państwie, siedziba Konsulatu RP w Kolonii w RFN ma iść pod młotek, bo Sikorski robi oszczędności. Ciekawe, że zamykanie polskich placówek odbywa się przy protestach nie tylko miejscowych Polaków, ale też ekspertów i mediów. 
Kilkanaście lat temu za czasów rządu SLD-PSL MSZ utworzył mało przydatną wówczas ambasadę RP w malutkim Luksemburgu, aby wynagrodzić Barbarze Labudzie poparcie udzielone przez tą byłą działaczkę opozycji Aleksandrowi Kwaśniewskiemu. Jak widać o otwieraniu ambasad decydują w III RP względy towarzysko-personalne, a o zamykaniu – głupota.
 

KOMENTARZE

 • Po co i komu
  konsulaty gdy nie będzie Polski, bo taki jest zamiar Tuska i jego mafii.
 • @Nathanel 15:40:55
  nie po to są konsulaty, by bywali konsule bywali na rautach i innych popijawach, ale własnie po to by obywatele którzy przebywaja za granicą a znaleźli się w potrzebie, np gdy ich okradziono ze wszystkiego, także z dokumentów, znaleźli tam stosowna pomoc. Po to z naszych podatków utrzymuje się konsulaty za granica. "władcy" Polski, zawsze znajdą pomoc za granicą (u swoich) a obywatele to niech idą na drzewo?
 • autor
  Po co konsulaty, po co kultura polska, skoro w Polsce szerzy sie balagan i bezprawie oraz propagowanie wiadomych mediow.
  Polskosc to nienormalnosc, powiedzial pewien kaszubo-niemiec, wiec obecne niewladze kraju robia wszystko, zeby zniszczyc nikle elementy polskosci poza granicami kraju! Z przykroscia musze przyznac, ze niestety sami Polacy ( oraz ich potomkowie za granica, takze we Francji) robia wszystko, zeby znisczyc polskosc , chociazby w ich rodzinach. Zdradek Sikorski nie dziala w interesach Polski, lecz chyba kraju swojej zony, co widac i czuc od poczatku i czego polskie wladze nie chca zrozumiec! Lille na polnocy Francji to region, w ktorym Polacy zyli i zyja od lat. Brak konsulatu to takze klopoty z glosowaniem w polskich wyborach do polskich wladz, a wiec niszczenie polskiej diaspory we Francji. Lille , region gorniczy, robotniczy, raczej antyPO nie interesuje wladze polskie , raczej antypolskie...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31